Charakterystyka

Konglomerat kwarcowy SANTAMARGHERITA składa się z 93% materiałów naturalnych takich jak kwarc i krzem oraz 7% żywicy poliestrowej oraz pigmentów. Mieszanka ta nadaje materiałowi niepowtarzalnego wyglądu, koloru oraz ziarnistości.

Konglomeraty zostały sklasyfikowane na kilka głównych Linii.
Wyróżniamy tu linię Klasyczną, gdzie mieszczą się gładkie jednolite wzory. Materiał ten stworzony został dla osób, dla których ważny jest wygląd minimalistyczny.
Kolejną grupą jest linia Stardust – materiały z dodatkiem pokruszonego lustra. Po odpowiednim oświetleniu materiał ten błyszczy się w wyjątkowy sposób nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Linia Glitter to konglomeraty z efektem 3D. Proces produkcji został wykonany w ten sposób, że materiały z tej serii posiadają efekt głębi, który można w bardzo prosty sposób wydobyć z danego koloru.
Seria Żyłkowana została stworzona z myślą o osobach, które kochają marmur, ale ze względu na jego właściwości nie mogą zastosować go w wielu produktach (np. blatach kuchennych). Konglomeraty żyłkowane próbują naśladować kamień naturalny a do tego mają subtelny i delikatny wygląd.
Linia Metropolis to odpowiedź SANTAMARGHERITY na zapotrzebowanie na materiały o „surowym” wyglądzie. Materiał w wykończeniu satynowym o strukturze betonu świetnie komponuje się w industrialnych wnętrzach.
Oprócz materiałów polerowanych SANTAMARGHERITA produkuję również na zamówienie materiały w wykończeniu Szlifowany, Szczotkowany i Antykowany.

Informacje Techniczne.
Konglomerat kwarcowy SANTAMARGHERITA (zwłaszcza ten w wykończeniu polerowanym) to produkt, który jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Niska chłonność materiału na wodę oraz znacząca odporność na przyjmowanie plam z substancji występujących zazwyczaj w kuchni czy łazience powoduje, że materiał ten najczęściej używany jest właśnie na blaty kuchenne i łazienkowe. Główne produkty z konglomeratu kwarcowego:
  • blaty kuchenne
  • blaty łazienkowe
  • parapety wewnętrzne
  • schody wewnętrzne
  • okładziny ścienne – np. w łazienkach, kuchniach, salonach, sklepach
  • elementy podłogowe (miejsca o małym, średnim i dużym natężeniu ruchu – MOŻNA STOSOWAĆ W OBIEKACH URZYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ)
Ze względu na zawartość żywicy poliestrowej nie zaleca się stosowania materiału SANTAMARGHERITA na elementy kominkowe. W warunkach polskich nie zaleca się stosowania konglomeratu kwarcowego SANTAMARGHERITA na zewnątrz. Zbyt duże amplitudy powietrza w ciągu roku oraz kwaśnie opady nie wpływają korzystnie na ten materiał.