Pielęgnacja

Elementy wykonane z konglomeratu kwarcowego SANTAMARGHERITA są niezwykle odporne na zaplamienie większością produktów powszechnego użytku (takich jak kawa, herbata, sok z cytryny, buraków itp.). Do codziennej pielęgnacji należy stosować preparaty o neutralnym pH – takim jak np. płyn do mycia naczyń lub preparatów do codziennej pielęgnacji konglomeratów kwarcowych (np. firmy Akemi).

Jeżeli jednak dojdzie już do zaplamienia materiału należy dogłębnie oczyścić blat, spryskując detergentem o kwaśnym lub lekko zasadowym pH, przeznaczonym do aglomeratów kwarcowo-żywicznych.

Konglomeraty kwarcowe SANTAMARGHERITA charakteryzują się również wysoką odpornością na zarysowania. Producent dla utrzymania nienagannego wyglądu blatu zaleca jednak stosowanie podkładek do krojenia.

Ze względu na zawartość żywicy należy nie narażać konglomeratów kwarcowych SANTAMARGHERITA na bezpośrednie działanie ognia i szokowe zmiany temperatury. Pomimo pomyślnego testowania materiału pod kątem kontaktu z gorącą żywnością i płynami nie zaleca stawiania bezpośrednio na elementach z konglomeratu kwarcowego patelni oraz garnków bezpośrednio zdjętych z ognia, kawiarek, prodiży, żelazek itp. Zaleca się stawianie ww rzeczy na podkładkach izolujących ciepło.

Substancje, których należy unikać.

Są substancje, których stosowanie na elementach z konglomeratu kwarcowego jest niewskazane. Należą do nich substancje chemiczne i rozpuszczalniki (np. te do lakierów), które mogą zawierać trichloroeten lub chlorek metylenu. Materiał należy również trzymać z daleka od środków na bazie rozpuszczalników takich jak aceton lub alkohol, rozcieńczalniki, środki zawierające amoniak lub wybielacze, rozjaśniacze, środki silnie zasadowe jak amoniak, soda kaustyczna lub środki czyszczące do piekarników, niezmywalne flamastry i atrament, środki ścierne i mikrościerne w kremie lub w proszku. Jeśli któraś z wyżej wymienionych substancji wejdzie w kontakt z powierzchnią, natychmiast dokładnie spłukać ją wodą.

Materiał został przygotowany w oparciu o informacje podane przez producenta konglomeratów kwarcowych SANTAMARGHERITA.